Bumerang - Yazarkafe

Bebeklerde 8. Ay Beslenmesi

Yazı İçi Başlık Altı
 Bebeklerde 8. Ay Beslenmesi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bebeğiniz artık ek gıda dönemine geçti ve ek besinlere oldukça alıştı fakat hala ana besin maddesi anne sütü. Ek besinlere alışsa da 8 aylık dönemde bebeğinizin iştahında bir azalma görülebilir. Onun bu rahatsızlığı ve iştahsızlığı diş çıkarma döneminin habercisi olabilir. 6. aydan itibaren diş çıkarmaya başlamış olan bebeklerde bile 8. ayda diş çıkarma semptomları belirgin olarak yaşanır ve bu durum onun beslenmesine etki eder.

  • Bebeğiniz ek besinlere alışmış olsa da anne sütü hala ön plandadır. Günde en fazla 2 ek gıda öğünü kuralına devam etmelisiniz.
  • Aniden yemeklerini istemez ya da kaşığı reddederse üstüne gitmeyin. Muhtemelen diş çıkarma döneminin huzursuzluğunu ve iştahsızlığını yaşıyor.
  • Ona açken ve keyfi yerindeyken öğünlerini vermeye çalışın. Kaşığı reddediyorsa onu parmağınızla beslemeyi de deneyebilirsiniz.
  • Bu dönemde bebeğinize artık mercimek çorbası vermeye başlayabilirsiniz. Fakat bal, patlıcan, tuz, salça, keçi-inek sütü ve alerjen içeriklere sahip meyveler bu dönemde de menünüzde bulunmamalı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap